5 günde 1 kilo verdiren diyet

5 günde 1 kilo vermek çok kolaydır sabırlı ve azimli olmak gerekmektedir. 5 günde 1 kilo verdiren diyet bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Diyeti kararlı bir şekilde uygularsanız kesin sonuca varabilirsiniz. ” 5 günde 1 kilo verdim” diyenlerden olabilirsiniz.

Aşağıda vermiş olduğumuz diyetle tamamen doğal ve sağlıklı bir şekilde beş gün içerisinde bir kilo verebilirsiniz. Bu diyette çok fazla aç kalmayacak ve kendinizi halsiz ve yorgun hissetmeyeceksiniz. Çünkü diyetin içerisinde vücudun enerji ihtiyacını karşılayan besinler yer alıyor.

5 günde 1 kilo verdiden ve 2 beden incelten diyet programının amacı yiyecekleri ve besinleri ne kadar hangi miktarlarda ve ne sıklıkla tüketeceğiniz konusunda bilgiler vermektedir. Eğer bu diyete devam ederseniz birden fazla kilo verebilirsiniz. Hızlı kilo vermek son derece tehlikelidir. En iyi zayıflama azar ve yavaş olan zayıflamadır. Hızlı kil verenlerin bir çoğu sağlık problemleri ile uğraşmakta ve kimisi eski kilolarını fazlası ile geri almaktadır. Bunun bilincinde olun ve haplardan, ameliyatlardan uzak durunuz.

Sabah: uyandığınızda hiçbir şey yemeden aç karnınıza 1 fincan sıcak yasemin çayı içiniz.
Kahvaltı: taze maydanozun üzerine biraz limon sıkın ve yiyin. Ardından kibrit kutusu kadar fazla tuzlu olmayan beyaz peynir yiyiniz. Bir adet yeşil elma tüketiniz. Öğle yemeğine kısa bir süre kala yine iki fincan kadar sıcak yasemin çayı içebilirsiniz. Bunun dışında ara öğün olarak 2 tane salatalık yeme hakkınız var.

Öğle yemeği: öğle yemeğinde çok sevdiğiniz tostunuzu yiyebilirsiniz. Fakat tostun ekmeği çavdar olsun ve ince dilimlenmiş olması şartı. Tostunuzun içine çok az yağlı kaşar koyunuz. Tostun yanında çok güzel maydanozlu, rokalı ve tereli limonlu salata yemenizi öneririm.
Akşam yemeğine kadar ara öğünlerde bir kase light yoğurt ve içine biraz yeşil elma doğrayarak yiyiniz üzerine dilerseniz tarçın ve ceviz içi ilave edebilirsiniz.

Akşam yemeği: geldik son öğüne. Akşamleyin kısır yiyebilirsiniz. Yapılışı çok kolaydır. Üzerine limon ekleyebilirsiniz. Yalnız bu kısır 5 kaşık tüketilebilir. Dikkat fazla yemeyiniz. Yanında dilerseniz küçük boylarda üç tane kabak yemekte özgürsünüz. Gece yatarken hep bahsetmiş olduğumuz yasemin çayını iki fincan kadar içmekte özgürsünüz. Yasemin çayının yanında iki üç tane kayısı kurusu yenilebilir.

Bu diyetin yanında birde gün içerisinde spor ve egzersiz yapmaya özen gösterim. Hep aktif ve hareketli olunuz sabah kalktığınız zaman üşünmeden dans, yürüyüş ve hafif egzersiz hareketleri yaparak vücudunuzu ısıtın ve kan dolaşımını arttırın. Böylelikle terleyerek kilo verebilirsiniz. Özellikle sabah kalkınca ilk olarak yasemin çayını için daha sonra egzersiz ve yürüyüş yapın.

kilo vermek önce sonra

Yorum yapın