Blazer Ceket Bayan Modelleri

Erkek moda dünyasında duymaya alışkın olduğumuz blazer ceket bayan modelleri de mevcuttur. Son zamanlarda popüler olmaya ve bayanlar tarafından sıklıkla kullanılmaya başlayan bu ceketi tanıyalım.

Blazer Ceket Nedir?

Blazer ceket, spor ceket anlamına gelmektedir. Yani, klasik bir duruşa sahip olmayan, yalnızca gömlek değil de tişört ile bile giyilebilen, klasik ceketin kaba duruşundan farklı olarak vücuda tam yapışan, ve genelde tek bir düğmeye sahip olan cekettir. Bu ceketler, erkek ürünü olarak üretilmişlerdir fakat, bayanlar için de çoktan kullanılmaya başlanmıştır. Blazer ceket bayan modelleri denince, akla genelde arma gelmektedir. Evet, arma bazı modellerde kullanılabilir fakat her armalı ceket blazer ceket değildir veya her blazer ceketin ille de arması olacak diye bir koşul yoktur.

Blazer Ceket Nasıl Kombinlenir?

Blazer ceket çok kolay kombinlenebildiği için tercih edilmektedir. Dolabın karşısında durup “giyecek hiçbir şeyim yok” diyen kadınların yardımına blazer ceket yetişmektedir. Blazer ceket klasik ceket gibi gömleğin üzerine giyilebileceği gibi, düz bir tişörtün yanına da giyilebilir. Ceketin altına klasik pantolon veya klasik etek giyilebileceği gibi, bir jean bile giyilebilir. Ve giyilen hiçbir şey bu ceket ile abes durmaz. Çünkü ceketin en büyük özelliği her kıyafet ile giyilebiliyor olmasıdır. Bu bağlamda blazer ceket, kurtarıcı olarak görülmektedir. Fiyatı da çok yüksek olmadığı için kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

trend blazer ceket bayan modelleri

Yorum yapın