doğal yollarla hızlı saç uzatma yöntemleri

Saçları uzatan etken madde keratindir.Keratin açısından zengin olan bitkisel kürler ve bakımlar saçların doğal olarak uzamasını hızlandıran kürlerdendir.Ayrıca saça bakmak , beslenme düzeni , doğru miktarda su tüketmekte saçların daha hızlı uzamasını sağlayan etkenlerdendir.

Saç uzamasını hızlandırmak için öncelikle saç bakımının aksatılmadan yapılması gereken bir bakım olduğunu bilmelisiniz. Saç yıkama alışkanlığı ve sıklığı saçların sağlıklı uzamasında oldukça önemlidir. Saçlarınızı hemen hemen her gün yıkarsanız saçlarınız daha hızlı bir şekilde uzar. Kesinlikle aşırı sıcak veya soğuk su kullanmamalısınız. Bunun yerine ılık su ile saçlarınızı yıkamalısınız.B1, C, B6 ve tabiki A vitamini saçlarınız için oldukça önemlidir.

Saçlarınız için kullandığınız kremler ve şampuanların bitkisel içerikli olmasına özen gösterin. Saçlarınıza şekil verirken kullandığınız düzleştirici, maşa ve fön makineleri, saç telinin cansızlaştırıp matlaşmasına ve yıpranmasına neden olur. Saçlarınıza bu yöntemleri oldukça az uygulayın. doğal yollarla hızlı saç uzatma yöntemleriSaçlarınızın hızla uzaması için ise saç 1 soğanın suyunu sıkın ve saç derisine uygulayın. Sürdüğünüz soğan suyunu saç diplerinde 10 dakika bekletin ve ardından aloevera suyu ile temizleyin. Bu uygulamanın ardından 1 tatlı kaşığı civan perçemi, 2 tatlı kaşığı ısırgan otu yaprağı, 1 tatlı kaşığı melisayı demledikten sonra süzerek saçlarınızı bu süzdüğünüz su ile durulayın.

1 adet kırmızı ve 1 adet siyah turp rendeleyin. Bir tencerede 30 dakika kadar pişirin. Suyunu süzdükten sonra suyun içerisine 1 yumurta sarısı ekleyin ve krem kıvamına gelene kadar çırpın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. 20 dakika kadar bekledikten sonra saçlarınızı bitkisel şampuan ile yıkayabilirsiniz.

Yorum yapın