Doğru giyinmenin püf noktaları

Doğru giyinmek kişiden kişiye değişmektedir. Herkesin yaşı, kilosu, boyu ve vücut tipi farklıdır. Bu farklılıklara göre kişiye özel olarak giyinmek ve giydirmek gerekmektedir. Balık etli, zayıf, kısa, uzun, yaşlı ve genç olmak üzere herkes aynı tarz kıyafeti giyemez. Bu kalıplar göz önünde bulunarak en doğru giyim modellerini ve ürünlerini tercih etmelisiniz. Doğru giyinmek için her şeyden önce vücut yapınızı iyi bilmeniz gerekmektedir.

Beden kusurlarınızı kamufle ettiğiniz zaman özgün ve herkesten çok daha farklı ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Doğru giyinmek ” moda” olanı giymek yada modayı takip etmek değildir. Kendinize yakışanı ve beden ölçünüze uyan ve size yakışanı giymektir.

Düz ve kıvrımlı vücut yapılarına sahip olan kişiler bol paça pantolon modellerini tercih etmelidirler. Kloş eteklerin yanı sıra yine volanlı elbiseler giyilebilir. Bu tarz elbiseleri giydiğiniz zaman daha şık, daha hareketli bir görünüm elde edeceksiniz. Üst tarafı bacaklara oranla çok daha kısa olan kişiler kısa üst giymemeli ve uzun elbiseler tunikler tercih etmelidirler.

Minyon kısa olanlar bol kıyafetlerden uzak durmalı vücudunu saran ve tam oturan kıyafetleri giymelidirler. Uzun ve bol elbiseler sizi palyaço edasına sokabilir. Birde sizinle aynı boyda olan ünlü isimleri ve modacıları takip edin. Onlar nasıl giyiniyor? Saç modellerini ve makyajlarını giydiklerini takip edin ve örnek alın. Örneğin shakira kısa boylu ve çok güzel giyinen bir şarkıcı. Kısa boylu olanlar onun giyim tarzını örnek alabilirler.

2016 doğru giyinmenin püf noktaları

 

Yorum yapın