Ender saraç göbek eriten diyet önerileri

Göbek yağları hem erkekler hem bayanlar için rahatsız edici sorunların başında gelmektedir. Hepinizin yakından tanıdığı ünlü doktor ender saraç, göbek eritmek için tavsiyelerde ve önerilerde bulundu. Ender saraç diyetleri ile bir çok kişinin eski formuna ve ideal kilosuna kavuştuğunu bilmekteyiz. Ünlü isimler bile zayıflamak için ender saraçtan yardım almaktadır.
Ender saraç, hastalarına hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmaması ve azimli dirayetli olmaları konusunda uyarılarda bulunmaktadır. Asla pes etmemek ve yılmamak gerekiyor. Azim sayesinde sizlerde eminim göbeğinizdeki fazla yağlardan ve kilolardan kurtulacaksınız.

Kimisine göre bölgesel zayıflama diye bir şey yoktur. Bazılarına göre özel diyetler sayesinde bölgesel olarak zayıflamak mümkündür. Ender saraç’a göre üç hafta içinde bilhassa bel ve göbek bölgelerindeki yağlardan kurtulmak mümkündür. Bizde ender saraç’ın tavsiyelerini siz değerli okurlarımız ve ziyaretçilerimiz için araştırdık.

Diyet yaparak bölgesel zayıflama tam anlamında mümkün olamaz bunun yanında destekleyici egzersizler kesinlikle şarttır. Göbek eriten diyetleri uygularken özel egzersizler ve bitkisel kürler uygulamanız sizin yararınıza olacaktır. Dilerseniz bu egzersizleri ve neler yemeniz gerektiğini sizlere kısaca açıklayalım.

Göbek eritmek için en etkili yol mekik hareketi

Mekik karın kaslarını çalıştırır ve güçlendirir. Aynı zamanda karın bölgesindeki yağları yakmanıza yardımcı olmaktadır. Nasıl yapılır? Dizleriniz bitişik olacak ve ayaklarınız birbirine paralel bir şekilde sırt üstü yatacaksınız. İki elinizi başınızın altına koyacaksınız yani ensenize. Sonrasında kendinizi dizinize kadar kaldıracaksınız karnınız acıyana kadar bu egzersizi sabah ve akşamları yapınız. İlk başlarda kendinizi zorlamayınız. Isınma hareketleri yapınız ve ilk gün yapabildiğiniz kadar yapın 10, 20 kadar sonrasında ise bu rakamı 50 ye çıkartacaksınız ve sabah akşam ellişer kere yapacaksınız.

Sopa ile yapılan zayıflama egzersizi

Sopayla günümüzde pek çok farklı egzersizler yapılmaktadır. İlk önce sopayı ensenize koyun ve ellerinizi sopanın üzerine geçirin. Ayaklarınız yere sağlam bassın. Daha sonra kendinizi sağa ve dola doğru çevirin bir kaç dakika bu hareketi yapın sağ ve sol! İşte bu kadar!

Daire hareketi:

İki elinizi belinizin sağına ve soluna koyun daire çizerek kalçanızı oynatın. Bu hareket hem bel ağrılarına iyi gelmektedir. Hem ise karın bölgesini çalıştırmaktadır. Özellikle bilgisayar başında oturan ve belinde ağrı olanlar yavaşça bu hareketi günde 50 kere yaparlarda çok rahatlarlar. Bu egzersizde belirttiğimiz gibi aynı zamanda karın kasları çalışmaktadır ve göbekteki yağları eritici özelliği bulunmaktadır.

ender saraç göbek eriten diyet yapanlar

Haftanın ilk günlerinde bunları yiyebilirsiniz.
Sabahları: 1 su bardağı ılık su içine bal ve limon katın ve için ( limon 1 damla, bal yarım kaşık konulacak)

Sabah sporu zayıflamaya yardımcı olan en etkili sporlardan birisidir. Sabahları yarım saat yani 30 dakika tempolu yürüyüş yapmanızı öneririm. Koşu bandı olmayanlar temiz havalarda yapabilirler. Ne kadar ter atarsanız sizin için o kadar iyi. Sakın ilk başlarda koşmayınız. Tempolu yürümek çok daha sağlıklı. Vücudunuz ileride formda olduğunda koşmaya başlayabilirsiniz.

Duş yaparak yine kalori yakabilirsiniz. Kese ve lif yardımıyla beş dakika boyunca göbeklere, basenlere ve popoya kese yapabilirsiniz. Yine aynı şekilde göbek ve basen bölgelerine biberiye yağı, susam yağı gibi bitkisel yağlarla masaj yapmak çok etkilidir.

Yorum yapın