Kolay Saç Modelleri ve Yapılışları Resimli

Her zaman saçını aynı model yapmaktan sıkılanlar için yeni saç modellerinin kolaylıkla yapılabildiğini görünce şaşıracaksınız. Kolay saç modelleri arasında yandan örgülü saç modeli bulunuyor. Bu modeli uygulamak için saçlarınızı üç parçaya ayırmalı ve örmelisiniz. Saçın üç parçası da örüldükten sonra şeffaf lastik toka yardımıyla ucunu tutturabilirsiniz. Ördüğünüz iki adet saçı bir araya getirerek saçın arka tarafında tutturmalı, geri kalan tek örgülü saçıysa omuzlarınızdan öne doğru bırakabilirsiniz.

Saçlarınıza farklılık kazandıracak saç modeli boğumlu atkuyruğudur. Bu model hem sıradanlıktan yana olanlar hem de atkuyruğu yapmaktan hoşlananlar için oldukça hoş görünüm kazandıracak türdendir. Saçınızı sıkı bir şekilde atkuyruğu olarak bağlamalı ve sonrasında şeffaf saç lastiği ile küçük boğumlar oluşturabilirsiniz.

Topuz saç modeline farklılık kazandıracak kurdele topuz saçlarınızda hoş bir görünüm kazandıracak. Bu kolay saç modelini yapmak için saçlarınızı yarım topuz olarak toplamalı ve topuzu ortadan ayırmalısınız. Ayrılan saçları tel toka ile yanlara tutturmalı ve altta kalan saçlarınızı üste doğru sardığınızda kurdele topuz saç modeli hazır hale gelecektir.

Yorum yapın