Sivilceye ne iyi gelir doğal yöntemler

Ergenlik döneminden tutun daha ileriki yaşlarda bile karşımıza çıkan sivilceler düzensiz beslemeden ve çok yağlı yiyecekleri yemekten kaynaklanmaktadır. Özellikle çekirdek ve cips gibi zararlı ürünler sivilcelere davetiye çıkarmaktadır. Sivilcelerden korunmak için yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmemiz gerekmektedir. Her yaşta sivilcelerle karşılaşabiliriz. Ergenlik dönemini atlatsanız bile çok ileri yaşlarda bile sivilceler yüzünüzde çıkacaktır.

Limon suyu : sivilceye en iyi gelen doğal yöntemlerden birisi limon suyudur. Cilt yaralarında ve iltihaplanmalarında tedavi olarak c vitamini içeren kremler kullanılmaktadır. Haliyle limon c vitamini bakımından zengin olduğundan sivilce tedavisinde kullanılabilmektedir. Her ne kadar limon suyunun tedavi ettiği bilimsel olarak açıklanmasa bile yüze sürüle limonun sivilceleri kuruttuğu bir çok kişi tarafından belirtilmekte ve tecrübe ile sabittir. Tabii her cilt farklı reaksiyon gösterebilir. Sizin cildinize belki zarar bile verebilir. Denemeden sonuç alamazsınız. Eğer yaramıyorsa kullanmayınız. Faydasını görürseniz haftada bir kere kullanabilirsiniz.

Buz sivilcelere iyi gelir mi: sivilceleri hızlı bir şekilde geçirmek için en doğal ve ucuz yöntemlerden birisi buz kullanmaktır. Sivilcelerin oluşmasına neden olan bakterileri yok eder ve gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayarak sivilcenin büyümesini engeller.

Sodyum bir karbonat özellikle sivilce tedavisinde e çok kullanılan ve etkili yöntemlerden birisidir sivilceli bölgeye ve yüzünüze yeteri kadar sürün 2adet aspirini eridin su ile macun haline getirerek yüzünüze sürün.

sivilceye ne iyi gelir doğal yöntemler güzellik

Sivilceler için en etkili krem ve ilaçlar şunlardır:

1. Benzamycin

2. Imex krem

3. Cleocin t

4. Nadixa

5. Skinoren

6. Acnelyse krem

Yukarıda belirtmiş olduğumuz krem ve ilaçlar sivilce tedavisinde kullanılan en iyi ve kaliteli ilaçlardır. Bir çok forumlarda özellikle kadınlar sitesi ve donanımhaberde bu kremleri kullanıp başarılı sonuçlar elde edenler var. Sivilce için kesin çözüm yollarını deneyenler ve araştıran arkadaşlar dilerlerse bu konu altında tecrübelerini ve tavsiyelerini bizlerle paylaşabilirler.

Yorum yapın