Siyah noktalara ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu

Siyah noktalar sivilcelere davet çıkartan ve insanı rahatsız eden lekelerdir. Nasıl geçer? Çözüm yolları ve doğal yöntemleri hakkında sizlere bugün bilgiler vereceğiz, sunacağız. Doğal yöntemler siyah noktalardan kurtulmak için en iyi çözüm yollarından birisidir. Bazı kimyasallar ve ilaçlar kişiden kişiye farklı reaksiyon gösterdiği için tavsiye edilmemektedir. Siyah noktalar için ilaç kullanacaksanız kesinlikle doktorunuza başvurunuz ve kulaktan dolma insanların sizlere tavsiye ettiği siyah nokta ve sivilce ilaçlarını kafanıza göre kullanmayınız çünkü her insanın cildi çok farklıdır. Kimisinin hassa kimisinin yağlı kimisinin alerjik olabilir.

Siyah nokta için en etkili çözüm yollarından birisi limon suyudur. Sizlerde limon suyunu kullanarak siyah noktalarınızı temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda doğal olan bu yöntem cildinizi beyazlatacaktır. Limon suyunu direkt olarak siyah noktaların ve beneklerin olduğu yere sürün ve 10 dakika kadar bekleyin sonrasında ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu bitkisel kürü ve doğal yöntemi haftada 1-2 kere uygulayabilirsiniz. Fazla uygulamayın cildinizi tahriş edebilirsiniz. Bilindiği üzere her şeyin fazlası zarardır.

Bir başka yöntem ise sarımsak suyudur. Siyah noktalar için etkili biz çözüm yoludur. Cildinizdeki lekelere iyi gelmektedir. Yüzünüzde ve yanaklarınızda yer alan siyah noktalar için sarımsak suyu kullanabilirsiniz

Sarımsak suyu kürü ve yapılışı kısaca:

Soğanın ve sarımsağın suyu ikişer kaşık eşit miktarda karıştırılacak ve pamukla bu suya bandıracaksınız. Suratınıza süreceksiniz. Siyah noktaların ve beyaz beneklerin olduğu yere sürünüz. 15 dakika bekleyin ve yüzünüzü durulayınız. Gece yatarken cildinize cilt bakım kremi sürün ve yatın.

siyah noktalara ne iyi gelir paylaş

Siyah noktalar için maske: cildinizdeki koyu lekeler ve benekler, siyah noktalar sizi rahatsız edebilir. Bu lekelerden korunmak ve kurtulmak için gül suyu, sandaloz sakızı ve gliserin ile limon suyu karıştırılır kıvamı tutana kadar karıştırınız. Hazır olduğu zaman siyah noktalara ve lekelere sürünüz. Gece boyunca bu maske ile yatacaksınız ve sabah kalktığınız zaman ılık suyla yüzünüzü temizleyeceksiniz.

Yorum yapın