Yemeni Oyası Yapılışı

Yemeni oyası yapılışı itibari ile oldukça kolay olan işlemlerdir. Fakat bu kolaylığa erişebilmek için öncelikle el yatkınlığı olması çok önemlidir. İlk defa yemeni oyası yapacak olan bir kişinin işlemleri en aşağı bir hafta, on gün sürecektir. Fakat el alışkanlığı olan bir kişi bu oya modellerini üç veya beş gün içerisinde bitirebilecektir. Bu el alışkanlığının yanı sıra oya yapma süreleri ile de bağlantılı olacaktır. Ayrıca oyaların detaylı olması ve motiflerin zorluluğu da yemini oyasının yapılışlarını etkileyecektir.

Yemeni oyası yapılışı için hem tığ hem iğne hem de mil kullanılabilir. Ayrıca bu oyaların yapılışında istenen her türlü iplikler kullanılabilmektedir. Özellikle ince makara ipliklerin tercih edilmesi motiflerin yapılmasında daha kolaylık sağlayacaktır.

Yemeni oyalarının yapılmasında özellikle değişik renkler ve değişik iplik modelleri de kullanılabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak boncuk ve değişik plastik motifler de yemeni kenarlarına eklenebilmektedir.

Yemeni Oyalarının Yapılışları Tamamen Kişilerin Zevkine göre Değişmektedir

Yemeni oyası yapılışı ile alakalı tüm bilgileri internet üzerindeki sayfalardan kolayca bulabilirsiniz. Tüm yemeni oyası yapılışları resimli ve videolu anlatımlar ile mevcut durumdadır. Bu oyalar ile yemeniler daha şık bir hale gelirken aynı zamanda yemeni kenarlarının sökülmesi ve yıpranmasının da önüne geçilmiş olmaktadır. Ayrıca bu modeller genç kızların çeyizlerinde olmazsa olmaz eşyalardan olmaktadır. Yemeni oyaları ile bezenmiş bir yemeni hediye olarak da son derece zarif bir hediye olacaktır.

yemeni oyası yapılışı tumblr

Yorum yapın